Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?

Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?  nohut na...

19 Mart 2015 Perşembe

Sabıka Kaydı Sorgulama


Sabıka Kaydı Sorgulama
Sabıka Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sabıka Kaydı Sorgulama Yapma

İnternet üzerinden E-Devlet uygulaması ile sabıka sorgulama işlemi yapabilmek için kişilerin ihtiyacı olan ilk şey E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifrenizi elde etmek için yapmanız gereken işlem ise çok kısa ve basittir. Size en yakın bir PTT şubesine gidip 2 lira işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifresine sahip olmanız mümkündür. Ancak E-Devlet şifresi ile ilgili dikkatli olmanız gereken bir husus var. E-Devlet şifresi ile E-Devlet sitesi üzerinden sadece sabıka sorgulama değil birçok işlem yapılabilir. Bu neden ile E-Devlet şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayınız.
Sabıka sorgulama işleminizi yapmak için ilk olarak Adli Sicil Kaydı Sorgula menüsüne gelmek.Burada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.
Bu bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi açılacaktır. Açılan bu sayfada ilk önce yapmanız gereken işlem T.C. kimlik numaranızı yandaki kutucuğa girmenizdir.
Daha sonra sabıka sorgulama için E-Devlet şifrenizi giriniz.
Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra ise sisteme giriş yap butonuna tıklayınız ve sabıka sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olunuz.

0 yorum:

Yorum Gönder