Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?

Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?  nohut na...

20 Mayıs 2015 Çarşamba

Takdir teşekkür hesaplama


Takdir teşekkür hesaplamaTakdir teşekkür hesaplama
Takdir  hesaplama
Teşekkür hesaplama

6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama, 7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama, 8. sınıf, 5. sınıf, 4. sınıf, Takdir Teşekkür Hesaplama Lise, Takdir Teşekkür Hesabı

 İlköğretim 4.5.6.7. ve 8. sınıfların takdir ve teşekkür hesaplamaları ile 9.10.11. ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilerin takdir ve teşekkür hesaplamaları nasıl yapılır?

Yeni sistemde takdir ve teşekkür hesaplanması şu şekilde yapılıyor: 

Dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç : 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar "Teşekkür," 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname," verilir.

0 yorum:

Yorum Gönder