Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?

Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?  nohut na...

21 Mayıs 2015 Perşembe

HGS sorgulama


HGS sorgulama HGS sorgulama 
HGS bakiye sorgulama 
HGS  geçiş ihlali sorgulama

HGS sorgulama artık online olarak yapılabilmektedir. Vatandaşlar Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hesabında ne kadar geçiş hakkı kaldığını hemen öğrenebilirler. HGS Bakiye sorgulama ve geçiş ihlali durumunuzu kontrol etmek için yazımızda bulunan linki kullanabilirsiniz. İşte HGS sorgulama ve HGS bakiye, geçiş ihlali öğrenme ekranı.
HGS bakiye sorgulama işlemleri için aşağıdaki linke tıklayınız...


HGS Geçiş İhlali Sorgulama
Bakiye bilgileri sorgulamanın yanında geçiş ihlali sorgulama işlemini de yerine getirebilirsiniz. Yine HGS bakiye bilgileri sorgulamada olduğu gibi HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini de PTT şubelerinden ya da internet üzerinden online olarak yerine getirebilirsiniz. Eğer sizde internet üzerinden HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini yerine getirmek istiyorsanız ilk olarak www.hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine giriş yapınız. Bu işlemden sonra açılacak olan sayfada sizden aracınızın plakasını girmeniz gerekmektedir. Son olarak güvenlik kodunu da ilgili alana giriş yaptıktan sonra sorgula butonuna basarak HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini zaman kaybı yaşamadan kolay, güvenilir, rahat ve hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder