Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?

Eskiden aşure yerken hangisinin ilk ağza geleni çıkarılarak yıkanıp, bereket getirdiğine inanıldığından para kesesine atılırdır?  nohut na...

23 Nisan 2015 Perşembe

Altın Hesaplama


Altın HesaplamaAltın Hesaplama
Altın Hesaplama Çeyrek Altın
Altın Hesaplama Yarım Altın
Altın Hesaplama Tam Altın

Altın hesaplama aracıyla gram altın hesaplaması yapabildiğiniz gibi günlük altın gram fiyatı, çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, ata cumhuriyet altını fiyatı ile 14, 18 ve 12 ayar altın bilezik fiyatı gibi verilere de ulaşabilirsiniz.
Altın hesaplamasını buradaki linkten yapabilirsiniz

http://altin.hesaplama.net/

Has altın gram fiyatı nasıl hesaplanır?
1 ons altın fiyatı / 31,1034768 formülü bize 1 gram altının fiyatını vermektedir.
Çeyrek altın kaç ayar ve kaç gramdır?
Halk arasında sıkça kullanılan diğer bir adı da "küçük altın"dır. 22 ayar 1,75 gramdır. Has altın olarak karşılğı 1,605 gramdır.
Yarım, Tam (Ziynet) ve Ata Cumhuriyet Altını kaç ayar ve kaç gramdır?
Yarım altın 22 ayar 3,50 gramdır. Has altın olarak karşılığı 3,21 gramdır. Tam yani diğer bir adıyla Ziynet altın ise 22 ayar 7,00 gramdır. Has altın olarak karşılığı 6,42 gramdır. Ata Cumhuriyet Altını 22 ayar 7,20 gramdır. Has altın olarak karşılığı 6,60 gramdır.
Gremse altının değeri nasıl hesaplanır?
Bu altının diğer bir adı da 2,5 luk altındır. 10 çeyrek altına veya 5 adet yarım altına eşittir.
Reşat ve Hamit altın nedir?
Reşat altın Osmanlı altınlarıdır. Bunlar eski Osmanlı devleti zamanlarından kalan altınlardır. Reşat döneminde (hicri 1327) basılmıştır.
Hamit altın ile Reşat altın, aynı fiyata sahiptirler ve ikisinin arasında görünüşleri haricinde herhangi bir farklılık gözlemleyemezsiniz. En büyük farkları budur. Bununla birlikte ikisini birbirinden ayıran bir diğer özellikte Hamit altının II.Abdülhamid döneminde yani hicri 1293 senesinde basılmış olmasıdır.
1 ons altın kaç gramdır?
Dünya standartlarında 1 ons altın 31,1034768 gramdır.

0 yorum:

Yorum Gönder